خريد انگشتر نقره مردانه و نه حديد صيني نگيني شگفت انگيز و دارنده خاصيت ها خيلي خاص و ويژه اي ميباشد به طوري که ليکنم صادق مي فرمايند انگشتر حديد صيني هفت جلاله را از دشمنان تان مخفي نماييد تا از آن به کار گيري نکنند و آن را به کسي ندهيد مگر از شيعيان باشد و از وي مطمئن باشيد. روي نگين حديد صيني اذکار خيلي خاصي بايد حکاکي گردد. همان اذکار از معصومين ما مخصوصا خريد انگشتر نقره مردانه و نه حديد صيني امام صادق (ع) نقل گشته که بعضا منسوب به امام علي (ع) هست.
حضرت صادق (ع) در مورد خاصيت ها انگشتر عقيق فرموده اند که دستي که در آن، انگشتر عقيق باشد، خيلي غير طبيعي هست که از نياز به وجه داشته باشد و دست خالي بماند. sharafonline.ir


 توصيه کلي در اسلام براين ميباشد که خريد انگشتر نقره مردانه و نه حديد صيني در انگشت کوچک و انگشت حلقه دست راست باشد و در صورتي که دست راست پر باشد ميتوان از نيزان انگشتان در دست چپ به کار گيري کرد. در پاسخ به سوال انگشتر حديد در کدام دست هم مي توان از همان قاعده به کار گيري کرد.

درباب وضعيت نگهداري انگشتر حديد مجموعا برتر هست در تماس زياد با آب نباشد و درصورتي که حاوي حکاکي اذکار و اسامي جلاله هست در محافظت آن کوشيد. حضرت صادق (ع) در باب هوا نگهداري خريد انگشتر نقره مردانه و نه حديد صيني د هفت جلاله فرموده اند: حديد صيني هفت جلاله را از بوي نامناسب و نجاست ها دور نما و در توالت و حمام از آن بهره نبر و آن را به بشري نده مگر آن بشر از شيعيان و مورد اعتماد باشد.
همينطور حضرت رضا (ع) هم در باب خاصيت ها انگشتر عقيق فرموده اند که عقيق، فقر را از بين مي موفقيت و دست کردن آن، نفاق را دور مي کند. در مجموع زياد شدن رزق و روزي و برکت از برجسته ترين فوايد نگين هاي ارزشي شبيه عقيق و فيروزه و حديد (گوهر حديد با حکاکي ذکر زياد شدن رزق اولين جمعه رمضان) است.

پيامبر اکرم (ص) از خريد انگشتر نقره مردانه و نه حديد صيني فرمودند: از فوايد انگشتر عقيق همين ميباشد که کسي که انگشتر عقيق در دست کند، پايان به خيرخواهد گرديد.
امام صادق (ع) فرمود: «همين خاتمي را از نجاست و بوي گند و نامناسب حفظ کن و آن را درون حمام و مستراح نبر ! پس هر کس بر جان خويشش مراقبت نيست و از هلاکت مي ترسد از همين انگشتري بهره بردن کند و آن را از دشمنانت بپوشان تا مبادا از آن به کار گيري نمايند و آن را به کسي نده مگر آن که او نيز از شيعيان باشد و به او مطمئن باشي.»راه شارژ و نگهداري نگين حديد:
با دقت به اينکه مواد اصلي همان گوهر از آهن ميباشد لذا توصيه مي گردد که در مسير آب و يا با آب شستشو نشود. مي توانيد براي شارژ مجدد گوهر در نمک بي آب بحر قرار دهيد و روي آن را بپوشانيد.

بر روي نگين حديد صيني اذکار گوناگوني حکاکي مي گردد. بعضي از همين اذکار در روز خاصي بايد حکاکي گردد مثلا ذکر حکاکي زياد شدن رزق و روزي تنها در اولين جمعه رمضان انجام مي گردد. در بعضي بقيه از همان اذکار شبيه خاتم حديد وليم علي (ع) اسم و اسم پدر آدميزاد حکاکي مي گردد. هرکدام از همان اذکار خاصيت ها خاص و ويژه خويش را دارد.

اتفاق ويژه اي که در سايت شرف آنلاين براي اولين بار در کشور مي افتد همين مي باشد که شما مي توانيد به راحتي با دقت به نياز خاص خويشتان، سنگ يا خاتم يا گردن بند سفارش دهيد و تيم خبره و با تجربه مقام آنلاين اذکار اجباري را با آداب خاص آن به اسم و نيت شما (براي ذکري که در روايت اشاره گشته باشد) حکاکي مي نمايند.

روايت ائمه از نگين حديد و فوايد آن:
وليم صادق (ع) فرمودند: دوست دارم هر مومني پنج خاتم در دست کند، عقيق agate بابت دفع فقر، فيروزه بابت گشايش کار، ياقوت بابت دفع پريشاني، حديد بابت سلطه بر دشمنان، درنجف بابت آسان گشتن امور (وسائل الشيعه)
وليم کاظم (ع) در رابطه با فوايد انگشتر  عقيق فرموده اند که خداوند به خويشش قسم ياد نموده هست که هرگز دستي را که همين خاتم را پوشيده، عذاب نمي کند، به همين شرط که روستا علي (ع) را داشته باشد.
برخي ساير از همين اذکار بايد روي حديد صيني به اسم آدميزاد به کار گيري نماينده حکاکي گردد يعني اسم بشر بر روي گوهر مي گردد. هريک از همين خاصيت ها آداب خاصي دارد که در راستا توضيحات اکثراي در ارتباط آن ها آمده ميباشد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


معرفی راه های داشتن پوستی سالم آلیاژ زود ذوب، آلیاژ فیوز، آلیاژ لحیم یکی بود ،یکی نبود خاطرات Yad ahvaznews حساب رسی قربون چشای نازت یادداشت‌های دایره مینا همگام با مدارس سلماس